Contact us

If you didn’t find answers to all of your questions on our website, please feel free to contact us directly via this form:
  UpSteer by Asseco - Blog

  Apríl v UpSteer

  Duben v UpSteer inkubátoru byl nabytý. Nesl se především ve znamení dalších workshopů a mentoringu, ale i samostatné práce jednotlivých startupistů, kteří mají různé zaměření, ale i odlišné stádia rozpracovanosti jejich podnikatelského nápadu.

  Workshop pod vedením Branislava Tkáčika na téma financí proběhl hybridní formou

  Workshopové téma č. 2 „Finance & Controlling“

  Nosným tématem tohoto období bylo téma Finance & Controlling pod vedením zkušeného experta z Asseco Central Europe Branislava Tkáčika. Startupisté měli nejprve možnost 1-2 individuálních konzultací, na které poté navazoval společný teoreticko-praktický blok orientovaný na témata jako je finanční plán, investoři, finanční rizika u startup projektů. V případě finančního plánu si startupisté vyslechli, proč je důležité jej mít kvalitně zpracovaný a pro koho je určen, kdy je potřeba jej vytvořit, co by měl obsahovat, anebo doporučení na optimální časové hledisko a detail finančního plánu.

   U tématu možných investorů byl prostor věnován jednotlivým typům, a to Pre-seed (zdroje od rodiny a přátel), Seed capital (vlastní zdroje), Venture capital (vlastní prostředky, anebo jiné investice individuálních investorů – investiční fondy a společnosti, vlastní kapitál), Going public (např. vstup na burzu), poté zvláštní skupinu grantových a bankovních možností. Zde se ale nejedná o investici, nýbrž o návratné (např. půjčka) nebo nenávratné prostředky (grant).

  Samostatnou kapitolou byla oblast možných rizik pro startupové projekty. Ty představují např. nedostatek času a kapacit na dosáhnutí plánů, vyčerpání finančních prostředků, ztráta důvěry investorů, nedostatečné zmapování konkurence nebo nadhodnocení vlastního potenciálu apod.

  Branislav Tkáčik, vedoucí manager úseku financí v Asseco Central Europe

  Hořet a nevyhořet

  Dalším tématem v dubnovém UpSteer programu bylo i méně formální povídání na téma stres management, o které se podělil jeden z našich mentorů a Business unit leader Peter Hirko. Protože úspěch v podnikání není jen o tvrdé práci a mnohdy náročných zkouškách, ale stejně tak je důležitá i otázka psychohygieny a zachování duševního zdraví. Kromě fyziologických faktů o lidském zdraví vs. stresu se Peter Hirko podělil i o zkušenost, jakým způsobem on přistupuje ke stresu a jeho kompenzaci.

  Prostor během workshopu Finance & Controlling byl věnován i diskusi mezi účastníky

  Coming soon

  Startupy v nejbližších měsících, květnu a červnu, čekají dvě důležité události: Community Event a Progress Day. V rámci Community Eventu se setkají startupisté nejen mezi sebou, se svými mentory, ale i s dalšími inspirativními lidmi. Na programu budou zajímavé přednášky, networking, ale i neformální aktivity.

  Progress Day nebude už tolik o zábavě, ale spíše o prezentaci pokroků a získání „zelené“ při postupu do 2. půlky UpSteer programu. Všem startupistům budeme držet palce a těšit se, kam své projekty za více než 3 měsíce posunuly.

  Status update

  UpSteer je dynamický prostor pro talentované a pracovité lidi se zajímavými nápady. Do UpSteer bylo na základě únorového „Elevator Pitch“ přijato 5 startupových entit s odlišnými zaměřeními, od oblasti sociálních sítí, přes zdravotnictví a telemedicínu, až po investiční sféru. Po necelých 2 měsících jsme se však se 2 startupy museli rozloučit. Zde by se hodilo říct, že jde o apríl, ale není tomu tak. Práce na budování vlastního podnikání je velmi náročná a občas se nesetkají všechny potřebné faktory, které jsou nutné při cestě za vlastní realizací nápadu. My v Asseco Central Europe budeme nadále podporovat startupy v UpSteer a těšit se z úspěchů, které naši startupisté dosáhnou.

  UpSteer – Helping you shape the future!